A padlóburkolat beállítása előtt, beállítása alatt és utána a helyiség körülményi feltételeinek a következő követelményeknek kell megfelelniük:
A padlóburkolat beállítása előtt, nem bontva fel a csomagolást, 48 órára helyezze el a laminált padlózatot olyan helyiségbe, ahol azután az le lesz rakva.
Az összes felületnek meg kell felelnie az általános műszaki követelményeknek és alkalmasnak kell lennie a padlózat lerakásához, az érvényes szabályok figyelembe vételével. A felület előkészítésénél különösen oda kell figyelni a következő követelmények betartására:
A varrás nélküli padlókon kívül, lerakási felületnek PVC padlók, linóleum, gumi vagy fa padlók is szolgálhatnak, ha ezek megfelelnek a fent említett feltételeknek.
A textil padlók alkalmatlanoknak minősülnek a padlózat lerakására.
Erre a célra korlátoltan alkalmasak minősülnek az elektromos padlófűtéses padlók.
A laminált padlóburkolatot le lehet rakni a vízzel fűtött padlóra. Ebben az esetben a vízzel fűtött padló gyártója használati utasításait kell követni.
Az elektromos padlófűtéses padlók alapvetően alkalmasak a laminált padlózat alkalmazásánál, de csak abban az esetben, ha a fűtőtestek be vannak építve a varrásnélküli padlóba vagy beton rétegbe és nem fekszenek rajta film melegítőként.
Figyelem! A felszíni felület hőmérséklete nem lehet több mint 28°C.
Szabványos elektromos filmmelegítő alapon működő padlófűtéses padlók alkalmasak lehetnek alkalmazásra laminált padlózattokkal csak abban az esetben, ha a fűtőtest gyártója biztosítja a felület maximálisan lehetséges hőmérsékletet nem több mint +28°C. Az általános elektromos filmmelegítő alapján működő padlófűtéses padlók extrém hőmérséklet ingadózásoknál sokkal magasabb hőmérsékletet produkálnak mint +28°C, ezért alkalmatlannak minősülnek a padlóburkolat alá lévő alapnak
Vizsgálja meg a padlólapokat, keresse meg rajtuk a barázdát (A) és a nyúlványt (B).
Az első sor szerelését kezdje el a helyiség távoli bal sarkából. A padlólapokat úgy szerelje, hogy mind a két oldaluk a (B) nyúlvánnyal a falhoz legyen fordulva . A szerelés megkezdése előtt állítsa be a távolságtartókat a faltól szükséges távolság betartására.
Először szedje össze az első sort, összecsatolva a padlólapokat egymás közt a keresztirányú oldalon. Ehhez szög alatt állítsa be a következő padlólap nyúlványát a már behelyezett padlólap barázdájába és óvatosan engedje le a padlólapot addig, amíg az teljesen nem fekszik le a padlóra, és a nyúlvány a barázdával összekapcsolnak.
Az első sor utolsó padlólapján mérje le a szükséges nagyságot és fűrészelje le az elemet e szerint a méret szerint. A második sor szerelését kezdje el az első sor utolsó padlólapja maradékából, ha a maradék hossza legalább 200 mm. Ha betartja ezt a feltételt, akkor minden következő sor szerelését az előbbi sor maradékával kell kezdeni.
Figyelem! A szerelésnél a padlólapok oldalsó végéinek elmozdítva kell lenniük minimum 200 mmre az előbbi sor padlólapjai illesztéséhez viszonyítva. Ha lesarkítást és/vagy különleges dekorációt (például, csempe utánzás) alkalmaz, figyelnie kell arra, hogy az elmozdulás egyenletes legyen és megfeleljen a lesarkításnak és a rajznak.
A második és a következő sorok szerelését azzal kezdje, hogy összecsatolja a padlólapokat egymás közt a keresztirányú oldalról.
Amikor az egész sor össze van szedve, akkor emelje meg és helyezze be szög alatt nyúlvánnyal az előbbi sor barázdájába. Engedje le a sort a padlóra a zár teljes bezárásáig teljes hossza mentén.
Ahhoz, hogy az utolsó sor elemeit maximális pontossággal tudja levágni:
Közszolgálati és kereskedelmi célú helyiségekben a padlóburkolat szerelésénél figyelembe kell venni az erre a helyiségekre jellemző átlagos páratartalom szinteket. Ezekben az esetekben különleges ragasztót kell használni az elemek összeragasztásához. A ragasztót fel kell vinni a felső nyúlványra olyan képen, hogy az elemek beillesztésénél a ragasztó maradékai kifelé nyomuljanak az elem összes összekapcsoló varrásnál. A fölösleges ragasztót rögtön le kell törölni a padlólapról vagy hagyni a ragasztót egy kicsit megszáradni.
Figyelem! Győződjön meg arról, hogy azután, ami után a ragasztót felvezette, ne maradjon hézag a padlólapok között.
Ajánlott megrövidíteni az ajtókereteket a laminált padlóburkolat és az alátét együttes magasságára. Ezek után a padlóburkolatot úgy kell beállítani, hogy a padlólap alámenjen az ajtókeret alá, betartva a dilatációs hézagot (8-10 mm) a padlóburkolat és a fal és/vagy másik padlóval. Abban az esetben, ha ilyen ajtókeretnél fejezi be a szerelést, akkor az ilyen részen vésővel el kell távolítani a reteszt a már behelyezett padlólap barázdájának kiálló alsó részén, hogy az új padlólapot rá lehessen tenni vízszintesen és ne keljen szög alatt behelyezni a barázdába. Az ilyen részen a padlólapokat különleges ragasztóval ragasztják össze egymással.
Ha az ajtókeretet nem lehet megrövidíteni, mint, például, fémkeretek esetén, a varrások a laminált padló és a fal és/vagy más padló között be kell hogy töltve legyenek elasztikus masszával vagy bezárva legyenek megfelelő záró profilokkal.
* A garancia kiterjed a laminált felület kopására
1. Kopássállóság
2. Garanciális időszak otthoni használatra
3. Garanciális időszak kereskedelmi használatra