0 %

Инструкция на Українська

Расчет напольного
покрытия
Рассчитайте, сколько ламината потребуется для вашего помещения быстро и просто
Укладка и эксплуатация

До, під час та після укладання кліматичні умови в приміщенні мають відповідати наступним вимогам:

  • температура повітря в приміщенні > +18° С;
  • температура поверхні підлоги > +15° С;
  • відносна вологість повітря 40% - 70%.
    instructions-5
    instructions-5

Перед початком укладання, не розкриваючи пакування, на 48 годин розташуйте ламіновані підлоги в приміщенні, в якому вони будуть укладені.

instructions-6

Усі поверхні мають відповідати загальним технічним вимогам і з урахуванням діючих нормативів бути придатними для укладання. При підготовці поверхні для укладання особливу увагу має бути звернено на дотримання наступних вимог:

  • сухість, норма вмісту вологи (вказана вагова вологість) для плит перекриттів – 4%, для цементно-піщаних стяжок – 5%, для дощатої основи – не більше 7%.
    instructions-7
  • гладкість (максимальний перепад рівня підлоги на один метр не більш 3 мм);
    instructions-2
  • твердість/несуча здатність;
  • чистота поверхні для укладання.
    instructions-3

Крім безшовних підлог у якості поверхні для укладання можуть служити також підлоги із ПВХ, покриття з лінолеуму, гуми або дерева, якщо вони відповідають вищенаведеним умовам.

Непридатними основами вважаються текстильні підлогові покриття.

Обмежено придатними основами вважаються теплі підлоги з електричним підігрівом.

Ламіновані підлогові покриття можуть укладатися на підлогу з водяним підігрівом. У цьому випадку скористайтеся інструкціями виробника підлог з водяним підігрівом.

Теплі підлоги з електричним підігрівом принципово придатні для використання з ламінованими підлогами, якщо нагрівальні елементи вбудовані в безшовну підлогу або в бетонний прошарок і не лежать на ній у вигляді плівкового електронагрівача.

Увага! Температура поверхні не повинна перевищувати 28°C.

instructions-28c

Теплі підлоги на базі регульованих плівкових електронагрівачів можуть бути придатні для використання з ламінованими підлогами, якщо виробник нагрівача забезпечує, що температура поверхні ніколи не перевищить 28°C. Стандартні теплі підлоги на базі плівкових електронагрівачів при екстремальних перепадах температури виробляють температуру поверхні, яка значно перевищує 28°C, і тому вважаються непридатними в якості основи для укладання.

  1. Перед укладанням слід перевірити мостини на наявність можливих видимих дефектів. Забороняється укладати ушкоджені мостини.
    instructions-13
  2. Для монтажу ламінованих підлог Вам потрібні: рулетка, олівець, пилка, розпірки для дотримання відстані до стіни, поліетиленова плівка товщиною 0,2 мм, звукоізоляційна підкладка висотою не більше 3 мм та у деяких випадках клей.
    instructions-9
  3. Поверхня безшовної підлоги або підлоги на мінеральній основі повинна повністю покриватися вологостійкою поліетиленовою плівкою. При цьому на стиках смуги плівки повинні укладатися з нахлестом не менш 200 мм. Також для всіх основ рекомендується звукоізоляційна підкладка. Підкладка укладається встик, тобто без нахлесту.
    instructions-10
    instructions-11
    instructions-12
  4. Елементи ламінованого підлогового покриття завжди укладаються плаваючим способом.
  5. Нерухливе скріплення мостин з поверхнею для укладання (клей, шурупи, цвяхи) не допускається.
    instructions-8
  6. Мінімальне зрушення стиків мостин сусідніх рядів - 200 мм.
    instructions-19
  7. Компенсаційний зазор в усіх твердих будівельних поверхнях - 8 – 10 мм.
    instructions-17
  8. В усіх дверних отворах, переходах, приміщеннях зі складною конфігурацією, а також приміщеннях, що мають більше 10 м у довжину або ширину, слід вставляти перехідники/ поріжки.
    instructions-25
    instructions-26
  9. Рекомендується укладати підлогові покриття таким чином, щоб світло з вікна приміщення падало паралельно стикам мостин по поздовжній стороні. У цьому випадку шви між підлоговими покриттями будуть менш помітні.
  1. Розгляньте мостини, знайдіть на них паз (A) та гребінь (B).

    instructions-14

    Почніть укладання першого ряду з дальнього лівого кута приміщення. Укладайте так, щоб обидві сторони мостини з гребенем (B) були звернені до стіни. Починаючи укладання, встановіть розпірки для дотримання відстані до стіни.

    instructions-15
    instructions-17

    Збирайте ряд, з’єднуючи мостини по поперечній стороні одна з одною, у такий спосіб: до першої та кожної наступної покладеної мостини прикладайте нову, під кутом вводячи її гребенем у паз уже покладеного елемента. Потім мостину, що укладається, опускайте до тих пір, поки вона повністю не ляже на підлогу.

    instructions-16
  2. Відмірьте на останній мостині першого ряду необхідну довжину та відпиляйте елемент по мітці. Почніть укладання другого ряду із залишку останньої мостини першого ряду, якщо її довжина не менше 200 мм. Укладання всіх наступних рядів слід починати із залишку мостини попереднього ряду.

    Увага! При укладанні торцеві стики мостин кожного наступного ряду повинні бути зміщені мінімум на 200 мм щодо стиків мостин попереднього ряду. Укладаючи покриття з фаскою та/ або особливим декором (наприклад, покриття, що імітують плитку), необхідно стежити, щоб зсув був рівномірним і відповідав фасці та малюнку.

    instructions-19
  3. Складання другого та наступних рядів почніть із з’єднання мостин ряду між собою по поперечній стороні.

    Після того як ряд буде зібрано, підніміть його, під кутом вставте гребенем у паз попереднього ряду та опустіть до повного закриття замка по всій довжині ряду.

    instructions-20
    instructions-21
    instructions-22
    instructions-23
  4. Щоб максимально точно відрізати елементи останнього ряду:

    • за допомогою мостини, розташованої на відстані 8-10 мм від стіни, нанесіть на передостанній ряд розмітку;
    • деінсталюйте цей ряд і відріжте зайві частини мостин по Вашій розмітці;
    • укладіть передостанній ряд з нових мостин;
    • використовуйте ряд обрізаних мостин у якості завершального.

При укладанні в приміщеннях громадського та комерційного призначення слід враховувати характерні для таких приміщень середні рівні вологості. Для цих випадків передбачена склейка елементів спеціальним клеєм. Клей наноситься на верхній гребінь таким чином, щоб при укладанні елементів залишки клею виступали назовні по всіх сполучних швах елемента. Залишки клею можна видалити з верхньої частини мостини негайно або давши клею трохи просохнути.

instructions-31
instructions-32
instructions-33

Увага! Переконайтеся, що після нанесення клею між мостинами не залишилося зазорів.

Рекомендується укоротити дверні коробки на сумарну висоту ламінованого підлогового покриття та підкладки. Потім підлогове покриття слід укласти так, щоб мостина входила під дверну коробку, дотримуючи при цьому компенсаційний зазор (8 – 10 мм) між підлоговим покриттям і стіною та/або іншою підлогою. У випадку якщо Ви закінчуєте укладання біля такої дверної коробки, то на цій ділянці необхідно стамескою вилучити засувку на виступаючій нижній частині паза вже покладеної мостини, щоб нова мостина могла бути вставлена рівно з лежачою. На цій ділянці з’єднання забезпечується спеціальним клеєм.

Якщо дверні коробки не піддаються укорочуванню, як, наприклад, металеві коробки, шви між ламінованою підлогою і стіною та/або іншою підлогою повинні бути заповнені еластичною масою або закриті відповідними завершальними профілями.

  • Вимірьте положення труб і відзначте його на мостині з урахуванням компенсаційного зазору.
  • Просвердліть отвори розміром як мінімум на 16 мм більше діаметра труб.
    instructions-27
  • Відпиляйте частину мостини під кутом 45° до отворів.
    instructions-28
  • Вирізану частину припасуйте до інших та приклейте.
    instructions-29
  • На ніжках меблів встановіть повстяні прокладки.
    instructions-S1
  • При перестановці важких меблів трохи піднімайте їх.
    instructions-S4
  • Ролики диванів і крісел повинні відноситися до м’якого типу. 
    instructions-S2
  • Протирайте підлогу не мокрою, а тільки злегка вологою ганчіркою. 
    instructions-S5
    instructions-S6
  • При пролитті води на підлогу слід відразу ж її видалити. 
    instructions-S10
  • Не застосовуйте абразивних чистячих речовин та інших засобів, які можуть зашкодити тертям підлогові покриття. 
  • Не циклюйте підлогу, не покривайте її воском або лаком. 
    instructions-S11
  • Допускається використання пилососів сухого прибирання.
    instructions-S9
  • Використання пилососів для вологого прибирання (миючі пилососи) та пароочищувачів не допускається.
    instructions-S12
  • Захищайте підлогові покриття від грубого бруду, використовуючи у вхідній зоні брудовловлювальні килимки.
    instructions-S3
  • Чистячі засоби для підлогових покриттів повинні бути на основі алкоголю або оцту. Також у якості очищувача можуть використовуватися бензин, засоби для зняття лаку, універсальний плямовивідник.
  • Не допускається застосування очищувачів, що утворюють плівку. До них відносяться засоби для миття посуду, рідке мило й т.п.
    instructions-S7
    instructions-S8
  • Якщо, незважаючи на міцність ламінованих підлог, все ж таки буде виявлено ушкодження, невеликі ушкоджені місця можна відремонтувати спеціально призначеною для цього формувальною пастою. У випадку ушкодження всієї мостини її повинен замінити фахівець. При необхідності звертайтеся, будь ласка, до Вашого постачальника.
  1. Ця гарантія поширюється на ламіновані підлогові покриття LA MOENA, укладені в житлових приміщеннях з урахуванням вимог, передбачених інструкцією з укладання та експлуатації.
  2. Гарантійним випадком є ушкодження мостини напольного покриття у вигляді стирання або повного видалення захисного шару й шару декоративного паперу під ним. Це ушкодження повинно бути добре помітним і досягати розмірів не менш 1 см.
  3. Незначні вм’ятини без тріщин або відколів на поверхні, утворені в результаті падіння предметів побутового призначення, до гарантійних випадків не відносяться. Ушкодження, викликані предметами з гострими краями, також виключаються з гарантії.
  4. Гарантія не поширюється на виключно зовнішні ушкодження, наприклад, забруднення через стирання предметами меблів або на вм’ятини.
  5. Гарантія не покриває збиток, пов’язаний з використанням підлогових покриттів не за призначенням, аваріями, діями обставин непереборної сили й інших обставин, які не є типовими для житлових приміщень. 
  6. Гарантію не можна передавати іншій особі, вона належить тільки прямому покупцеві. 
  7. Витрати на укладання та демонтаж ушкодженого підлогового покриття з гарантії виключаються.
  8. Виробник залишає за собою право до прийняття рішення про визнання гарантійного випадку в особі своїх представників, або представників дистриб’ютора оглянути об’єкт, в якому було укладено підлогове покриття, на предмет дотримання вимог з укладання та експлуатації.

*гарантія поширюється на стирання поверхні ламінату
1) Клас
2) Термін гарантії для домашнього використання
3) Термін гарантії для комерційного використання